Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 1 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Drganie powieki z powodu braku magnezu

Witam, często pojawiają się tutaj pytania odnośnie drgającej powieki i braku magnezu. Czy to możliwe, że drganie powieki występuje z powodu niedoboru magnezu, pomimo że od jakiegoś czasu (ok. 2 miesięcy) łykam magnez (1-3 tabletki dziennie Magnefaru B6 z Biofarmu). Dodatkowo przez 2 tygodnie w miesiącu łykam witaminę 6b 50mg - 3 tabletki dziennie. Natomiast pół roku temu zaczęłam brać vitaminer, który również zawiera magnez. brałam go 4 miesiące.
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Jak wygląda mezoterapia igłowa twarzy i dekoltu?

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Witam, jedną z przyczyn drgania powieki może być niedobór magnezu. Jeżeli objawy utrzymują się pomimo suplementacji, to kontakt z lekarzem (w pierwszej kolejności rodzinnym) jest wskazany, przede wszystkim należy rozważyć konsultację u neurologa oraz wykluczyć zaburzenia hormonalne, wpływ leków oraz stresu.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy