Drganie powieki a niedobór magnezu

Witam. Drugi miesiąc dokucza mi drganie górnej powieki prawego oka. Jest to już dość irytujące. Drgania występują każdego dnia z małymi przerwami. Brałam magnez z potasem, to nie rozwiązało problemu. Skurczy mięśni nie mam, więc co innego może być tego przyczyną, jeśli nie niedobór magnezu? Zauważyłam, że drganie wywołuje też mocniejsze zaciśnięcie powieki. Do jakiego lekarza wybrać się z tym problemem? Ostatnio miałam dużo stresu, być może to przyczyna? Jednak trwa to już za długo.

Drżenie powieki może występować u ludzi zdrowych i nie jest objawem choroby . Może być też skutkiem przemęczenia oczu, objawem suchego oka, zaburzeń elektrolitowych ( niedobór wapnia, magnezu) zbyt dużego spożycia kofeiny, odstawienia niektórych leków, braku snu, stresu.
Może być też pierwszym objawem blefarospazmu.
Czasem przyczyna drżenia powiek pozostaje nieznana.
Postępowanie zależy od przyczyny, czasem drżenie ustępuje samoistnie.