Drganie powieki u 19-letniej osoby

Od kilku tygodni mam niezbyt przyjemny tik, prawa powieka drga mi, gdy skupiam się nad jakąś czynnością lub zaczynam się denerwować. Jak się go pozbyć? I co może być przyczyną?

Drżenie powieki (najczęściej jednej) jest zwykle wynikiem stresu, przemęczenia lub niedoboru snu Może być także objawem niedoboru magnezu i/lub potasu (wówczas należy przyjmować preparaty zawierające te pierwiastki), nadmiernego spożycia kawy lub napojów zawierających kofeinę. Objaw najczęściej ustępuje samoistnie, po eliminacji czynników wywołujących. Jeśli jednak problem trwa długo lub się się nasila należy skonsultować się ze specjalistą aby wykluczyć przyczyny neurologiczne.