Co może oznaczać drganie oka?

Dzień dobry, jakieś półtora miesiąca temu pojawiło się u mnie drganie lewego oka. Na tej stronie przeczytałam, że może to być objaw niedoboru magnezu. Zaczęłam więc go brać (doppel herz, 400mg b1 b6 b12 kwas foliowy). Po tygodniu drganie przeszło, przerwałam branie tego magnezu, ale po kilku dniach problem wrócił. Teraz biorę go cały czas a drganie czasem się pojawia. I tu moje pytanie - czy to faktycznie może być niedobór magnezu? Ile może trwać zanim braki się wyrównają? I jak długo mogę te tabletki? Jakie mogą być jeszcze przyczyny tego drgania? Ostatni raz okulista badał mnie w lipcu, wszystko było ok.

witam. Tak, za drganie powiek odpowiedzialny jest jon Mg oraz równowaga Ca/Mg.Branie Mg 2+ nie jest szkodliwe chyba ze się przekroczy dawkę toksyczną wtedy dostaje się biegunki.Proszę zażywac Mg z vit B6 ,unikając wtedy posiłków z Ca czyli nabiału. Pozdrawiam