Czy mogę już to miejsce smarować kremem?

Dzień dobry. Jestem 11 dni po operacji usunięcia płata tarczycy. Zostały mi odklejone plastry typu strip z miejsca cięcia , strupki jeszcze są. I chciałam zapytać czy mogę już to miejsce smarować kremem/ żelem czy jeszcze poczekać aż strupki odpadną i dopiero wtedy , oraz czy można na taką bliznę stosować żel Silaurum. Pozdrawiam
KOBIETA, 38 LAT 6 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

Silaurum powinno się stosować na miejsca całkowicie zagojone. Jeżeli ma Pani jeszcze strupki, to należy się wstrzymać z działaniem.

Należy też wspomnieć, że zanim zacznie się stosować jakikolwiek krem lub żel na miejsce pooperacyjne, warto się upewnić, że jest na to zgoda Pani lekarza. Czasami mogą bowiem istnieć specjalne zalecenia dotyczące pielęgnacji blizny po operacji.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://uroda.abczdrowie.pl/blizny-pooperacyjne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.