Co mogę zrobić z tą blizną?

Witam mam takie pytanie jakis czas temu na klatce piersiowej wyskoczył mi jakiś syf po którym została mi po tym czerwona blizna w kształcie koła na której nie rosna wlosy i ogólnie wygląda to źle można cos z tym zrobić?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

przede wszystkim należy udać się do dermatologa, aby ocenił opisaną przez Pana zmianę oraz zdecydował o sposobie leczenia. Być może wystarczy zastosowanie specjalistycznej maści, zwłaszcza, jeśli blizna jest niewielka.

Większe i poważniejsze blizny usuwa się podczas operacji plastycznych. Coraz bardziej popularne i dostępne (także w gabinetach lekarzy medycyny estetycznej) jest laserowe usuwanie blizn oraz mezoterapia. Laseroterapia przynosi szybki efekt estetyczny i pozwala usunąć zmiany potrądzikowe, pozabiegowe czy nawet pooperacyjne. Mezoterapia natomiast polega na ostrzyknięciu problematycznego miejsca powodując tym samym wygładzenie i spłycenie blizny.

Aby poznać rodzaje blizn proszę zapoznać się z naszym artykułem dostępnym pod poniższym adresem: https://uroda.abczdrowie.pl/blizny.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.