Jak zniwelować blizny po operacji?

Witam, proste pytanie. Jak zniwelować blizny po operacji? Mam jedną na łokciu a druga na plecach po usuwaniu pieprzyka. Proszę o pomoc. P.s. wystarczą może jakieś kremy?

Zalecam konsultację, ponieważ sposób leczenia blizny dobierany jest indywidualnie przez lekarza, w zależności od rodzaju blizny. W zależności od kształtu, czy jest to blizna zanikowa czy przerośnięta, wielkości, umiejscowienia oraz czasu jaki upłynął od jej powstania. W pierwszej fazie można używać kremów lub plastrów dedykowanych na blizny. Natomiast do najskuteczniejszych metod usuwania blizn, stosowanych w gabinetach medycyny estetycznej należą: peelingi lekarskie , mezoterapia, dermabrazja, ostrzykiwanie, kwas hialuronowy, radiofrekwencja , laseroterapia.