Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 5 0 , 4 9 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Anestezjologia: Pytania do specjalistów

Czy można w tym wypadku zastosować znieczulenie miejscowe?

Witam. Cierpię na płaskostopie. Czy przy zabiegu wszczepienia implantu w staw podskokowy/skokowy stosowane jest znieczulenie ogólne, czy można poprosić anestezjologa o znieczulenie miejscowe, lub inne? Jest to krótka operacja, ponoć trwa około 20 minut, a ja odczuwam silny lęk przed narkozą.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Czy po znieczuleniu ogólnym mogło nastąpić zaburzenie snu?

Witam, czy po znieczuleniu ogólnym u 4,5 letniego dziecka mogło nastąpić zaburzenie snu? Od czasu zabiegu z zastosowaniem znieczulenia ogólnego, dziecko wybudza się po ok. godzinie snu w histerii, panicznego strachu...czy to może mieć ze sobą coś wspólnego? Ktoś, coś?
odpowiada 1 ekspert:
dr n. med. Lech Popiołek
dr n. med. Lech Popiołek

Czy przed zabiegiem odstawić ten lek?

Witam. Czeka mnie zabieg wycięcie małego podskórnego guzka w znieczuleniu miejscowym.Mam pytanie czy muszę przed zabiegiem odstawić lek o nazwie Noclaud?. Dziękuję za odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy takie miejscowe znieczulenie może wpłynąć na ciążę?

Witam czy miejscowe znieczulenie przy operacji cieśni nadgarstka może mieć negatywny wpływ na bardzo wczesną ciążę (1 tydzień)?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Dorota Kowalczyk (Lipińska)
Lek. Dorota Kowalczyk (Lipińska)

Czy mogę poddać się znieczuleniu?

Witam planuje operacje plastyczną pod pełną narkozą czy lekarz zakwalifikuje mnie do takiego zabiegu jesli mam problemy z krążeniem? Jakie są przeciwskazania do takich operacji? Czy jest jakiś warunek że można się " załapać " na taka operacje czy trzeba... Witam planuje operacje plastyczną pod pełną narkozą czy lekarz zakwalifikuje mnie do takiego zabiegu jesli mam problemy z krążeniem? Jakie są przeciwskazania do takich operacji? Czy jest jakiś warunek że można się " załapać " na taka operacje czy trzeba byc calkowicie zdrowym? Podkresle ze kiedys juz bylam pod narkoza i wszystlo bylo ok oprocz wymiotow po narkozie odbylo sie bez żadnych komplikacji
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy jest możliwość kolejnej intubacji?

Moja siostra dostała następujące zaświadczenie:" B trudna intubacja-nieudana intubacja laryngoskopem ,wideolaryngoskopem oraz prowadnicą Bougie.Wentylacja za pomocą LMA,ograniczona. ZAintubowano fiberoskopem na oddechu własnym. Ograniczona ruchomość głowy. " W trakcie operacji przyszło zagrożenie życia. SIOSTRA jest bardzo otyła. Czy jeśli wystąpiły takie... Moja siostra dostała następujące zaświadczenie:" B trudna intubacja-nieudana intubacja laryngoskopem ,wideolaryngoskopem oraz prowadnicą Bougie.Wentylacja za pomocą LMA,ograniczona. ZAintubowano fiberoskopem na oddechu własnym. Ograniczona ruchomość głowy. " W trakcie operacji przyszło zagrożenie życia. SIOSTRA jest bardzo otyła. Czy jeśli wystąpiły takie problemy będzie mogła być w przeszłości operowana jeśli zajdzie taka konieczność? Taka sytuacja zdarzyła się po raz pierwszy.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Czy gastroskopia może być wykonana w znieczuleniu ogólnym?

Czy na NFZ jest możliwość wykonania gastroskopi w znieczuleniu ogólnym? Lekarz POZ wówczas powinien umieścić taką informację w skierowaniu?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Dorota Kowalczyk (Lipińska)
Lek. Dorota Kowalczyk (Lipińska)

Czy te objawy świadczą o powikłaniach po narkozie?

Moja mama miała operację kręgosłupa lędźwiowego. Po operacji, mimo że upłynęły już prawie dwie doby, bardzo bredzi, cały czas mówi od rzeczy, ma problem z konstruowaniem zdań, zapomina słów. Czy są to możliwe powikłania po narkozie? Jeżeli tak to... Moja mama miała operację kręgosłupa lędźwiowego. Po operacji, mimo że upłynęły już prawie dwie doby, bardzo bredzi, cały czas mówi od rzeczy, ma problem z konstruowaniem zdań, zapomina słów. Czy są to możliwe powikłania po narkozie? Jeżeli tak to ile one mogą potrwać? Mama ma 72 lata, to nie była jej pierwsza operacja (poprzednia była dwa lata temu) i nigdy nic takiego się nie działo... Jestem przerażona faktem, że może jej tak zostać.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Czy możliwe są takie powikłania po operacji?

Dzien dobry, Mam pytanie... Chodzi o usunięcie cysty z zatoki szczekowej. Wpierw mialam resekcje górnej 6 i juz wtedt wycięto około 3 cm cyste. Jednak na tomografii komp. Widać że jeszcze coś zostalo. Mam byc operowana w znieczuleniu ogólnym.... Dzien dobry, Mam pytanie... Chodzi o usunięcie cysty z zatoki szczekowej. Wpierw mialam resekcje górnej 6 i juz wtedt wycięto około 3 cm cyste. Jednak na tomografii komp. Widać że jeszcze coś zostalo. Mam byc operowana w znieczuleniu ogólnym. Otrzymalam opis operacji i spis ewentualnych powikłań.W związku z tym mam kilka pytań. 1. Czy istnieje ryzyko utraty zeboq w czasie takiej operacji albo wsktuek tej operacji np. Spowodowane naruszeniem zebow podczas zabiegu? 2.Czy ryzyko utraty wzroku jest duże przy takim zabiegu? 3. Czy intubacja jest przeprowadzana przez nos? 4. Jak wygląda drenaż takiej rany, lekarz wspomnial ze cos takiego założą w miejscu rany. Bardzo dziękuję za odpowiedź
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Dorota Kowalczyk (Lipińska)
Lek. Dorota Kowalczyk (Lipińska)

Czy można mieć znieczulenie podczas stosowania Mozarinu?

Dzień dobry, Jestem 20 letnim mężczyzną, cierpię na zaburzenia lękowe. Od ponad 1,5 roku biorę Mozarin 10mg. W ciągu najbliższych dni mam zamiar udać się do dentysty. Niestety bardzo boję się znieczulenia, a konkretnie jakichś interakcji, skutków ubocznych zarówno w... Dzień dobry, Jestem 20 letnim mężczyzną, cierpię na zaburzenia lękowe. Od ponad 1,5 roku biorę Mozarin 10mg. W ciągu najbliższych dni mam zamiar udać się do dentysty. Niestety bardzo boję się znieczulenia, a konkretnie jakichś interakcji, skutków ubocznych zarówno w trakcie jak i nawet kilka, kilkanaście godzin po zabiegu w związku z tym, iż biorę Mozarin. Stąd moje pytania: Czy są jakieś przeciwskazania do znieczulenia przy braniu Mozarinu? Czy mogą wystąpić jakieś interakcje, skutki uboczne? Z góry dziękuję za odpowiedź, Pozdrawiam.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Czy ten opis USG świadczy o włóknianku?

Dzień dobry. Guzek podskórny szyi. W badaniu usg szyi w rzucie tkanki podskórnej, poniżej krtani, po prawej stronie, znajduje się guzek, ognisko o wielkości 11mm o owalnym kształcie o niejednorodnym wysyceniu, równych i gładkich zarysach. Wysycenie wydaje odpowiadać zmianie... Dzień dobry. Guzek podskórny szyi. W badaniu usg szyi w rzucie tkanki podskórnej, poniżej krtani, po prawej stronie, znajduje się guzek, ognisko o wielkości 11mm o owalnym kształcie o niejednorodnym wysyceniu, równych i gładkich zarysach. Wysycenie wydaje odpowiadać zmianie włóknikowatej. Węzły chłonne ok. To opis usg. Guzek nie boli. Czy po takim opisie mam się martwić? Czy jeżeli jest to włókniak czy mogę go nie usuwać czy lepiej usunąć i dać do badania histpalogicznego? Czy taki zabieg usunięcia robi się w znieczuleniu ogólnym? Z góry dziękuję.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Izabela Lenartowicz
Lek. Izabela Lenartowicz

Dlaczego zastrzyk nie zadziałał?

Dzień dobry Szanowny Pan / i doktor miałam operację przecięcia powłok brzusznych, otrzymalam zastrzyk w kręgosłup, który nie zdziałał i musiałam być w narkozie pod respiratorem, dlaczego tak mogło się stać, co mogło być przyczyną dodam że mam skoliozę... Dzień dobry Szanowny Pan / i doktor miałam operację przecięcia powłok brzusznych, otrzymalam zastrzyk w kręgosłup, który nie zdziałał i musiałam być w narkozie pod respiratorem, dlaczego tak mogło się stać, co mogło być przyczyną dodam że mam skoliozę kregoslupa, czy to oznacza że nigdy już nie mogę mieć juz takich zastrzykow znieczulajcych w kręgosłup. Bardzo proszę o odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Czy leki te mogą kolidować ze znieczuleniem ogólnym?

Witam Mam mieć histeroskopie operacyjna. Przyjmuje na stałe lek Alprox 0,5 mg x1 dziennie (rano)Jestem niestety od niego uzależniona oraz biorę lek Asentra 50mg w dawce dziennie . Czy leki te będą kolidowaly e jakimś stopniu że znieczuleniem ogólnym .... Witam Mam mieć histeroskopie operacyjna. Przyjmuje na stałe lek Alprox 0,5 mg x1 dziennie (rano)Jestem niestety od niego uzależniona oraz biorę lek Asentra 50mg w dawce dziennie . Czy leki te będą kolidowaly e jakimś stopniu że znieczuleniem ogólnym . Dodam że hak nie przyjmę Alprox rano to bardzo źle się czuje . Proszę o poradę
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Wiesław Łuczkowski
Lek. Wiesław Łuczkowski

Czy nie ma przeciwwskazań do tej operacji?

Niedawno dostałem wynik wymazu z gardła, i stwierdzono Staphylococcus aureus i Streptococcus Pyogenes, dostałem od lekarza receptę na lek Ospen 1000 (mam go brać 3 razy dziennie przez 10 dni) Chcę w tym tygodniu zrobić operację krzywej przegrody nosowej, czy... Niedawno dostałem wynik wymazu z gardła, i stwierdzono Staphylococcus aureus i Streptococcus Pyogenes, dostałem od lekarza receptę na lek Ospen 1000 (mam go brać 3 razy dziennie przez 10 dni) Chcę w tym tygodniu zrobić operację krzywej przegrody nosowej, czy nie będzie do tego żadnych przeciwskazań ze względu na to że biorę ten lek? Znieczulenie miejscowe które zostanie podane przy zabiegu nie będzie wchodziło w interakcję z tym Ospen 1000 ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Czy mogę poddać się zabiegowi mimo przeziębienia?

Witam Mam za 2 dni planowany zabieg artroskopii kolana , a jestem lekko przeziębiona, czy mogę poddać się zabiegowi w znieczuleniu miejscowym , czy też owo przeziębienie wyklucza mnie z zabiegu. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czym może być spowodowany ten stan u mamy?

Witam mama przeszla operacje usuniecia oponiaka mózgu 4 dni temu , operacja trwala 11 godzin , mama po wybudzeniu byla swiadoma , pamietala wszystko , nawet rozmawiala ze mna przez telefon i wszystko bylo ok . Po 4 dniach od... Witam mama przeszla operacje usuniecia oponiaka mózgu 4 dni temu , operacja trwala 11 godzin , mama po wybudzeniu byla swiadoma , pamietala wszystko , nawet rozmawiala ze mna przez telefon i wszystko bylo ok . Po 4 dniach od operacji mama zaczela ja by gadac od rzeczy, majaczyc , mam wrazenie ze momentami gubi sens rozmowy , gdy ja zapytam o cos istotnego to jest swiadoma ze jestem jej synem ze mamy rok 2020 itp , strasznie mnie martwi to majaczenie, gubienie wątku ,moje pytanie to czym ten stan moze byc spowodowany ? Czy jest on przejsciowy? Czy silna narkoza mogla miec wplyw na takie zachowania? Prosze o pomoc
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Dorota Kowalczyk (Lipińska)
Lek. Dorota Kowalczyk (Lipińska)

Czy z dodatnim wynikiem na Helicobacter mogę mieć znieczulenie ogólne?

Za kilka dni mam zaplanowaną operację zatok w znieczuleniu ogólnym. Ze względu na rozpozanie trądziku różowatego lekarz dermatolog zalecił badanie w kierunku Helicobacter pylori. Wynik z kału: dodatni. Dodam, że nie mam objawów ze strony przewodu pokarmowego. Czy... Za kilka dni mam zaplanowaną operację zatok w znieczuleniu ogólnym. Ze względu na rozpozanie trądziku różowatego lekarz dermatolog zalecił badanie w kierunku Helicobacter pylori. Wynik z kału: dodatni. Dodam, że nie mam objawów ze strony przewodu pokarmowego. Czy lekarz anestezjolog moze odmowic wykonania znieczulenia w takim przypadku? Badanie to nie było przecież wymagane do zabiegu.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Izabela Lenartowicz
Lek. Izabela Lenartowicz

Czy mogę brać te leki przed znieczuleniem?

Dzień dobry, Będę miała robioną gastroskopię w znieczuleniu ogólnym. Na co dzień biorę Tianesal oraz Pramolan, ponieważ z powodu menopauzy mam ogromne problemy ze snem. Czy te leki nie przeszkadzają w znieczuleniu, jest to bezpieczne?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Wiesław Łuczkowski
Lek. Wiesław Łuczkowski

Jak długo może trwać ten ból gardła po intubacji?

Dzień dobry. Jestem 2 dni po operacji gdzie miałam narkozę i intubacje, gardło mam takie podrażnione, że ciężko jest cokolwiek połykać, pic,nawet mówić. Dziś pojawił się już jakiś biały nalot i migdały też są jakieś powieszone. Mam przepisany antybiotyk... Dzień dobry. Jestem 2 dni po operacji gdzie miałam narkozę i intubacje, gardło mam takie podrażnione, że ciężko jest cokolwiek połykać, pic,nawet mówić. Dziś pojawił się już jakiś biały nalot i migdały też są jakieś powieszone. Mam przepisany antybiotyk, lecz jest to spora tabletka nie wiem czy dam radę połknąć ja z takim silnym boleń gardla dodatkowo kiedy jest tak mało miejsca gardle. Ile czasu ten ból gardła będzie jeszcze?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie
Patronaty