Dlaczego od czasu narkozy mam takie problemy?

Cześć, Mam trochę nietypowy problem. 5 grudnia miałam zabieg pod narkozą (intubację). Od czasu tego zabiegu zdarza mi się odchrząknąć kawałki plastiku (malutkie bezbarwne elementy plastiku, cienkie jak igła), również kaszlę czopami ropnymi zbite kulki-grudki śmierdzące (6 razy od tego czasu). Czy ktoś miał podobny przypadek? Jakie badanie wykonać, domyślam się, że źle przeprowadzona intubacja ale co dalej, jakie kroki medyczne podjąć aby się "wyzbyć" tego plastiku.
KOBIETA, 26 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

wskazane przez Panią są bardzo nietypowe i należy się pilnie zgłosić do lekarza prowadzącego. Odkrztuszanie plastiku nie powinno się zdarzyć, więc najprawdopodobniej, tak jak zostało to wskazane, doszło do nieprawidłowego założenia intubacji.

W tej sytuacji powinna Pani przeprowadzić badania obrazowe, takie jak RTG lub TK klatki piersiowej, badania mikrobiologiczne plwociny, a także sprawdzić drogi oddechowe podczas bronchoskopii.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wydzielina-w-gardle-po-intubacji

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.