Czy takie objawy u żony mogą same ustąpić po operacji piersi?

Witam żona po operacji podniesienia i powiększenia piersi implantem okrągłym ( pod mięśniowo) ma problemy z oddechem , operacja odbyła się tydzień temu. Między oddechami pojawiają się krótkie płytki oddechy jakby żona zanosiła się do płaczu lub jakby łapał ją bezdech i musiała wziąć kolejny krótki wdech , po konsultacji z jednym anestezjologiem wyklucza on raczej objawy jako efekt intubacji bo nie ma żona chrypy czy zmienionego głosu a raczej sugeruje porażenie mięśni oddechowych związane z ułożeniem implantu podmięśniowo. Czy takie objawy mogą powoli same się pojawiać czy potrzebna jest jakaś rehabilitacja oraz czy klinika która przeprowadzała zabieg nie powinna się tą sprawa zająć ? ( lekarz wykonujący zabieg po zgłoszeniu problemu podłączył żonę do ekg i stwierdził że żona ze stresu się hiperwentyluje)

Witam,

Proszę być w kontakcie z lekarzem prowadzącym. Problemy oddechowe mogą występować ze względu na napięcie mięśni po zabiegu aczkolwiek powinny się wycofywać.
Najlepiej kontrolować się wedle wyznaczonych wizyt u swojego chirurga i oceniać czy objawy ustępują.

Pozdrawiam serdecznie

Marek Paul