Problem z intubacją przed operacją

Jestem po usunieciu migdałków w pełnym znieczuleniu.Po operacji dowiedziałam sie ze juz lekarze mieli zrezygnowac z zabiegu ,poniewaz wystąpiły ogromne problemy z zaintubowaniem mnie.Usłyszałąm ze cos nie tak z oskrzelami czy cos podobnego ale w koncu sie jednak udało.Czy jak bede kiedys w przyszłosci miec operacje a jest problem z intubacją to moge nie byc operowana?prosze o odpowiedz
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W trakcie przygotowania do operacji lekarz ocenia ryzyko intubacji i skalę ASA czyli skalą trudności intubacji. Procedurę taką przeprowadza się przed każdym zabiegiem osobno. Nie wiem dokładnie co było przyczyną utrudnień akurat w tamtym przypadku.

Niestety jeśli anestezjolodzy obecnie mieli problemy z intubacją to zapewne takie problemy mogą także wystąpić w przyszłości. Jednak nie jest to przeciwwskazaniem ewidentnym do znieczulenia ogólnego jeśli zajdzie potrzeba takowego znieczulenia do operacji w przyszłości.