Czy może dojść do niedotlenienia podczas intubacji?

Mam niedługo operacje plastyczna, co ciekawe nie boje sie operacji a intubacji ... co jeśli chirurg bedzie miał trudności z włożeniem rurki do tchawicy ? Dojdzie do niedotlenienia ? Bardzo sie tego boje :( proszę o radę

To nie chirurg znieczula tylko anestezjolog. Przed intubacją pacjent jest natleniany i bez problemów wytrzymuje czas konieczny do zaintubowania. Poza tym, pacjent jest cały czas monitorowany. Wcześniej dostanie Pani środki uspokajające i strach ustąpi.

Witam,
Procedura intubaccji jest procedurą standardową, wykonywaną u milionów pacjentek. Prawdopodobieństwo tego typu powikłania jest bliskie 0.
pozdrawiam
Dr n med Daniel Maliszewski