Terapia zastępcza Bunondolem a znieczulenie ogólne podczas operacji

Witam czy terapia zastępcza Bunondolem 0,4 x 6(buprenorfina) jest przeciwskazaniem do uspania anestezjologicznego?? I czy skrócona głośnia o 1/3 zalecenie w przypadku konieczności intubacji laryngolodzy proponują inne działania niż intubacja np jet ventilation lub najweższa rurka intubacyjna. Od lat jestem po zmianie m-k. Zależy mi na powiększeniu piersi - czy w moim przypadku będzie możliwe znieczulenie i operacja?? Mam zalecenie by operacja odbyła się w szpitalu a nie w klinice. Proszę opomoc.

Nie ma przeciwwskazań do znieczulenia. Przyjmowanie buprenorfiny może jedynie wymagać w trakcie zabiegu zwiększenia podaży narkotyków. Jeśli chodzi o "trudną" intubację i znieczulenie ogólne, to należy znaleźć anestezjologów, którzy mają umiejętności i sprzęt do tego typu intubacji. Może się okazać, że właśnie w klinice tak będzie. Należy jednak wcześniej o problemie porozmawiać z nimi i się do tego przygotować.