Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 3 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jaskra zamkniętego kąta a znieczulenie ogólne

Jaskra zamkniętego kąta a znieczulenie ogólne? Witam, mam zaplanowaną operację kręgosłupa w znieczuleniu ogólnym, czy jaskra z zamkniętym kątem nie jest przeciwwskazaniem do wykonania znieczulenia ogólnego. Zabieg irydotomii laserowej jaskry mam zaplanowany miesiąc później, czy nie lepiej byłoby przełożyć operację kręgosłupa po zabiegu irydotomii.
KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu

Czym różni się zaćma od jaskry?

Oczywiście że można by było kręgosłup zoperować po irydotomii. Nie ma jednak bezwzględnych przeciwwskazań do aktualnego planu. Musi jednak Pani o fakcie jaskry poinformować anestezjologa przed zabiegiem, aby nie stosował niektórych leków (atropiny)

Specjalista w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii. Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Przez wiele lat zawodowo związany z 4. Wojskowym Szpitalem Klinicznym we Wrocławiu. Współtwórca programu transplantacji kończyn w Szpitalu Św. Jadwigi w Trzebnicy, gdzie przeprowadzono pierwszą w Polsce udaną operację przeszczepienia ręki. W 2014 roku oznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi przez prezydenta RP.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy