Jaskra zamknietego kąta przesączania

Czy można zażywać nebilet przy jaskrze zamkniętego kąta przesączania. Przez 5 miesięcy zażywałam cocnor cor i znacząco osłabiło mi się pole widzenia, jak również zaczęły się ataki jaskry. Nebilet został przepisany z powodu przyspieszonej akcji serca, a także napadowego nadciśnienia, nie zażywam żadnych innych leków.

Witam! Beta-blokery to leki o wszechstronnym zastosowaniu w chorobach układu krążenia. W przypadku nadciśnienia są jedną z kilku możliwych grup leków. Jednakże w pewnych stanach są one szczególnie preferowane. Do takich stanów należy m.in. przyspieszona akcja serca oraz jaskra. W odpowiedzi na Pani pytanie, należy powiedzieć, że Nebilet jak i Concor Cor mogą być stosowane przy obecności jaskry zamkniętego kąta przesączania. Jeśli chodzi o postęp choroby to prawdopodobnie wynika on z istoty tej postaci jaskry. Proponuję pozostać pod kontrolą okulisty. Pozdrawiam serdecznie!