Czy mam mimo wszystko stosować steryd przy wąskim kącie przesączania?

Dzień dobry, mam nadwzroczność i stwierdzony wąski kąt przesączania. Jestem po irydotomii laserowej obu oczu. Nie mam stwierdzonej jaskry, jedynie podwyższone ryzyko jej powstania. Z powodu miastenii gravis wskazana jest u mnie sterydoterapia. Czy nawet mała dawka leków steroidowych jest przeciwwskazana przy wąskim kącie przesączania? Mam zażywać Metypred 4 mg. Nie mam możliwości w najbliższym czasie skonsultować tego z prowadzącym lekarzem. Bardzo proszę o pomoc.

W takim przypadku należy postawić pytanie, czy potencjalne korzyści steroidoterapii przekraczają ryzyko związane z działaniami niepożądanymi. Niestety na to pytanie może odpowiedzieć wyłącznie lekarz prowadzący, znający przebieg Pani choroby i historię leczenia. Wszystko wskazuje jednak na to, że zasadne będzie stosowanie metypredu.