Czy zmiana leku u osoby z zaburzeniami lękowymi może powodować ból głowy?

Dzień dobry. Zazywam od 3 tygodni andepin ze względu na zaburzenia lękowe. Kardiolog zmienił mi parę dni temu nebilet na Concor Cor ze względu na niski puls i omdlenia przy zazywaniu pierwszego leku. Od tego momentu codziennie boli mnie głowa. Czy lek andepin i Concor cor wchodzą w interakcje czy zażywanie ich razem jest bezpieczne? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam!
Najlepiej aby leczący Panią lekarze ustalili między sobą strategię terapeutyczną! Leki które Pani wymieniła można podawać razem. Concor Cor i Nebilet wpływają na częstość akcji serca i ciśnienie tętnicze. Andepin (fluoksetyna) działając przeciwlękowo może dać efekt identyczny - czyli w sumie działanie na ciśnienie i tętno będzie spotęgowane! Może to dać zawroty i bóle głowy. Jeżeli mogę zauważyć to jest Pani leczona lekami sprzed wielu lat.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.

Hipnoterapeuta/Psychoterapeuta kliniczny Frank Barton

Proszę zwrócić się do lekarza prowadzącego i przedstawić mu swoje dolegliwości. Oczywiście bóle głowy mogły wystąpić z powodów jakie Pani podała natomiast nie musiały dlatego najrozsądniej będzie to skonsultować u doktora.