Początki jaskry a stosowanie leku Sertagen

Witam, dostałam od psychiatry lek Sertagen, jednak zauważyłam po 1 tabletce mocno powiększone źrenice i przeczytałam w ulotce, że przeciwwskazaniem do stosowania jest jaskra. Jestem badana pod kątem jaskry od paru lat (ciśnienie w oku na granicy, lekkie zmiany w polu widzenia, nie postępujące lub wolno postępujące). Czy lek może być dla mnie niebezpieczny? Wizytę u psychiatry mam dopiero za miesiąc.

Witam,

Cyt.: "Leki z grupy SSRI, w tym sertralina(Sertagen), mogą wpływać na wielkość źrenicy, czego efektem jest jej rozszerzenie. Rozszerzenie źrenicy może powodować zwężenie kąta oka, w wyniku czego następuje zwiększenie ciśnienia wewnątrzgałkowego oraz rozwój jaskry z zamkniętym kątem przesączania, szczególnie u pacjentów, u których występują czynniki predysponujące. Należy zachować ostrożność podczas stosowania sertraliny u pacjentów z jaskrą z zamkniętym kątem przesączania lub z jaskrą w wywiadzie."

Uważam, że należy rozważyć wizytę u okulisty, czy w Pani przypadku stosowanie takiego leku jest dopuszczalne. Jeżeli to niemożliwe, to należałoby wcześniej spotkać się z psychiatrą w celu ew. zmiany leczenia.
Pozdrawiam.