Co robić z tymi dolegliwościami po ekstrakcji?

Witam. 36 godzin temu miałam usuwane 2 dolne i 1 górną ósemkę. Zabieg pod narkozą (bez intubacji), bez komplikacji, trwał ok 10 minut. Szwy ani antybiotyk nie były konieczne. Od czasu wybudzenia po zabiegu odczuwam bardzo silny ból gardła, każde przełknięcie odczuwam jak bardzo bolesny skurcz gardła, jest uczucie "guli w gardle". Do tego zauważyłam, że odczuwam ból w górnej części mostka (ale nie ból klatki piersiowej, tylko ok 5cm samego mostka). Nie mam podwyższonej gorączki, żadnej opuchlizny, bólu w jamie ustnej. Czy ten niecodzienny ból gardła jest normalny? Jak długo może trwać? Mam problem nawet z przyjmowaniem płynów.
KOBIETA, 41 LAT około miesiąca temu

Usunięcie 3 zębów 8 jest dużym zabiegiem chirurgicznym bez względu na czas trwania. Opisane dolegliwości mogą wystąpić, najczęściej ustępują w ciągu kilku dni. Jeżeli bardzo niepokoi to proszę udać się na kontrolę do lekarza prowadzącego lub innego który ma dyżur.