Badania krwi podczas przeziębienia przed operacją

Dzisiaj byłem na badaniach krwi przed kwalifikacją na operację przepukliny. Od wczoraj źle się czuję boli mnie głowa i mam zapchany nos to chyba zatoki. Ale na badania poszedłem pobrali krew, wróciłem do domu było mi bardzo gorąco zmierzyłem gorączkę i wyszło 37, 5 stopni. Czy to wyjdzie w badaniach krwi? Operację mam 3 lutego? Czy moge być operowany?

Witam! Nie obawiałabym sie raczej o wpływ infekcji na wyniki ale o to, czy anestezjolog zakwalifikuje Pana do znieczulenia. Jeśli operacja jest planowana wznieczuleniu ogólnym (wymaga intubacji) to może Pan zostać niezakwalifikowany do znieczulenia. Dzieje sie tak dlatego, że ewentualny skurcz dróg oddechowych podrażnionych przez infekcje może utrudnic podawanie tlenu podczas zabiegu i zwieksza jego ryzyko.