Dlaczego mam przerost migdałków?

Dzień dobry . 14 lat temu miałam usunięte migdały a w tym roku zrobił się przerost migdałków, od czego po tylu latach tak się dzieje. Przy okazji grudki chłonne na tylnej ścianie gardła się pojawiły. Pozdrawiam
KOBIETA, 23 LAT 5 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

nawroty problemów z migdałkami po ich usunięciu mogą się zdarzyć. Jest to spowodowane niedokładnym usunięciem wszystkim tkanek przy zabiegu i regeneracją migdałków.

Grudki chłonne w tylnej części gardła mogą być związane z infekcją lub stanem zapalnym. Warto skonsultować się z laryngologiem, który może dokładnie zbadać Pani gardło i przeprowadzić odpowiednie badania, aby ustalić przyczynę tych objawów oraz zaplanować odpowiednie, dalsze kroki

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/wyciecie-migdalkow

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.