Co robić z tym piskiem w uchu i wydzieliną?

Witam, około 2 tygodnie spuchnal mi prawy migdał i odczuwałem silne drapanie w gardle. Od tego czasu zaczęła mi spływać również duża ilość flegmy do ust oraz być słyszalne piski w prawym uchu. Po ok. tygodniu czasie kaszel i drapanie ustało, a pozostałe objawy delikatnie się zmniejszyły. Mimo to dalej odczuwam dużą ilość flegmy napływającej do ust, powiększenie migdała oraz irytujący pisk w prawym uchu. Posiadam mocno skrzywiona w prawą stronę przegrodę nosową. Czy objawy same ustąpiom czy udać się do laryngologa?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

w obecnej sytuacji, gdy doszło u Pana do opuchlizny migdała i czuć ból gardła, można podejrzewać, że wytworzył się stan zapalny. Dodatkowo pojawiły się piski w uszach oraz obfite spływanie flegmy po tylnej ścianie gardła. Z tego też względu, należy udać się do lekarza pierwszego kontaktu, aby obejrzał gardło i zalecił odpowiednie leczenie. Najprawdopodobniej konieczna będzie u Pana antybiotykoterapia, aby pozbyć się flegmy, która zalega w drogach oddechowych. Wspomina Pan też o przegrodzie nosowej, która jest dosyć mocno skrzywiona. Niewykluczone, że ten stan dodatkowo pogarsza Pańskie samopoczucie. Dlatego też nie warto zwlekać z wizytą u lekarza, gdyż zapewne leczenie będzie konieczne. Istnieje też możliwość, że wskazana będzie konsultacja laryngologiczna w celu zbadania przegrody i ewentualnie skierowania Pana na zabieg jej prostowania.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/przerost-migdalkow

https://portal.abczdrowie.pl/wyciecie-migdalkow

https://portal.abczdrowie.pl/krzywa-przegroda-nosa-charakterystyka-objawy-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.