Dlaczego mam problemy z oddychaniem po omdleniu?

Dzień dobry, kilka dni temu miałam omdlenie w autobusie podczas stania. Kilka dni później miałam problemy z oddychaniem, nie trwało to bardzo długo ale jednak sie przestraszyłam i miałam wrażenie, że sie dusze. Z każdym dniem jest coraz gorzej, ciężko mi normalnie oddychać, czasem czuje jakbym coś miała w gardle i płucach. Z każdym dniem jest to coraz częstsze i dłuższe.Mam wrażenie, że najbardziej sie to nasila podczas siedzenia a najlepiej jest podczas leżenia. Nie zauważyłam też żeby wysiłek fizyczny nasilał duszności. Miałam robione ekg, miałam badany cukier, i inne podstawowe badania. Wszystko wyszło dobrze. Co to może być? Z góry dziękuje za odpowiedź.
KOBIETA, 21 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

objawy, takie jak duszność, problemy z oddychaniem i uczucie czegoś w gardle, mogą być związane z lękiem i atakami paniki. Warto skonsultować się z lekarzem psychiatrą, który może zdiagnozować i zaproponować odpowiednie leczenie.

Oprócz tego istnieje wiele innych możliwych przyczyn duszności i trudności z oddychaniem, takich jak infekcje układu oddechowego, alergie, przewlekłe zapalenie oskrzeli, problemy z sercem czy niedokrwistość. Należy to omówić z lekarzem, który przeprowadzi pełne badanie fizykalne i zleci odpowiednie testy, jeśli będzie to konieczne.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam w linku poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/jak-leczyc-zaburzenia-lekowe

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.