Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 0 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problemy z oddychaniem podczas zdenerwowania

Witam, mam problemy z oddychaniem, mianowicie gdy jestem zdenerwowana albo przestraszona nie moge do konca nabrac powietrza do pluc.Po każdym takim incydencie jestem zmeczona. Czesto jestem apatyczna lub poddenerwowana i nadpobudliwa wtedy występują problemy z oddychaniem. Caly czas się koncentruje na swoim oddechu a przez to jeszcze bardziej denerwuje i kolo sie zamyka. Prosze o poradę.
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Jak należy dbać o układ odpornościowy?

Układ immunologiczny to potężna broń w walce z różnymi chorobami. Czy wiesz, jak o niego zadbać, by cieszyć się zdrowiem przez długi czas? Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat.

Lek. Marta Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Powinna się Pani zgłosić do psychologa. Są to psychogenne zaburzenia oddychania związane ze zwiększonym napięciem emocjonalnym.

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, doświadczenie zdobywała w kraju, jak i za granicą.
0

Tak się czasem zdarza przy stresie. Proponuję przećwiczyć na spokojnie różnego rodzaju techniki oddychania, żeby potem móc po nie sięgnąć w sytuacji zdenerwowania.

Dużo przydatnych ćwiczeń znajdzie Pani w książce "Oddech, który leczy" oraz "Lęk i fobia", zaś o prostej metodzie polegającej na oddychaniu przeponą może poczytać Pani również na moim blogu:

http://www.psychowiedza.com/2013/11/oddychanie-przepona.html

Pozdrawiam!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy