Czy po znieczuleniu ogólnym mogło nastąpić zaburzenie snu?

Witam, czy po znieczuleniu ogólnym u 4,5 letniego dziecka mogło nastąpić zaburzenie snu? Od czasu zabiegu z zastosowaniem znieczulenia ogólnego, dziecko wybudza się po ok. godzinie snu w histerii, panicznego strachu...czy to może mieć ze sobą coś wspólnego? Ktoś, coś?

Szanowny Panie,

często już sam pobyt w szpitalu, emocje związane z zabiegiem, ewentualny ból wystarczą, żeby zaburzyć sen u dziecka.

Warto teraz zwrócić szczególną uwagę na przestrzeganie zasad higieny snu (a w szczególności o zapewnienie dziecku odpowiedniej ilości snu). Jeśli problem będzie się utrzymywał, to należy skontaktować się z pediatrą, który zbierze dokładny wywiad i zaleci odpowiednie interwencje lub pokieruje Państwa dalej.

Pozdrawiam

Lech Popiołek