Czy to drżenia polekowe?

Dzień dobry, mam pytanie mam drżenia lewo stronne . 2 lata temu miałam stany lękowe brałam leki Velaxin .Było lepiej ,brałam miesiąc pózniej przestałam i znowu brałam 4 miesiące i znowu nie brałam dostałam drżenia , czy to drżenia polekowe ? Nie biorę leków już miesiąc a dalej mam drżenia, tylko te drżenia to już mam na całym ciele i głowa też i czuje w głowie takie uczucie bolącej głowy. Takie dziwne uczucie w głowie. Robiłam badania i wyszły wszystkie ok. Czy te lek Velaxin mógł mi coś uszkodzić?

Witam! Nie jest to sprawka przyjmowanego leku lecz niesystematycznego, przerywanego leczenia, a wręcz niedoleczenia. Leki tego typu muszą być dostosowane do leczonego problemu, pacjenta itp. W odpowiednich dawkach należy je stosować przez odpowiedni okres czasu. Ustąpienie objawów nie może być sygnałem do natychmiastowego zaniechania brania leków. W zdrowiu o gwarancjach trudno mówić, jednak z doświadczenia wynika, że w sprawach emocjonalnych leki należy przyjmować minimum 6 miesięcy. Leczenie farmakologiczne w zaburzeniach nerwicowych jest tylko leczeniem objawowym, główną rolę (przyczynową) odgrywa psychoterapia. W Pani przypadku mamy do czynienia z progresem choroby, m.in. na skutek "rwanego", nieregularnego przyjmowania leków. Proszę ze swoim psychiatrą lub psychoterapeutą ustalić strategię leczenia i samodzielnie jej nie modyfikować. Do leczenia stanów lękowych jest cały wachlarz leków i w razie potrzeby lekarz dostosuje odpowiedni zestaw. Psychoterapia także powinna być dobrana do zaburzeń i osoby leczonej. Powodzenia W. Łuczkowski.