Bezsenność polekowa u 36-latka

Bezsenność polekowa olanzapina Leczenie Zaburzenia Osobowości F60 Zolafren brałem w domu od 15.08.18 w dawce 5mg potem w szpitalu 10mg od 6.10.18 do 31.10.18 Bezsenność po odstawieniu Zolafrenu 10 mg, . pod koniec samego pobytu w szpitalu pojawiły zaburzenia widzenia , drżenie rąk, ból głowy , po wyjsciu ze szpitala w dniu 31. 10.2018 nie wziąłem leku na wieczór , myśląc że to objawy miną ( nie wiedziałem że tak się nie odstawia ) w nocy już nie mogłem usnąć, musiałem wziąść relanium 5 mg na sen , bo nie mogłem usnąć. po 2 dniach od odstawienia , pojawił sie ból głowy , wróciłem do zolafrenu tym razem do 5 mg ( tak doradziła pani psychiatra , ale dalej miałem problemy ze snem , brałem relanium na sen , przez około 2 tygodnie, potem oprócz w/w skutków ubocznych doszło przymus chodzenia , Z tymi dolegliwościami udałem się do poradni przyszpitalnej , tam odsunięto zolafren oraz relanium , a dano rispolept oraz ketrel na spanie , brałem wg zalecen lekarskich, Pojawily się bóle somatyczne uczucie pieczenia w klatce piersiowej . Po dwóch dniach tej terapi wylądowałem ponownie w szpitalu psychiatrycznym , dołożono oprócz ketrelu i rispoleptu 3mg (max na dzień) Cloraxen , Anafranil 75 , .W trakcie hospitalizacji ketrel przestał działać , dano mi tisercin 25mg ,brałem go od 9.12.18 do wczoraj tj 08.02.19 bo przestał działać. Teraz mam do wzięcia Nasen w dawce 10 mg na noc .W trakcie hospitalizacji pojawilo się drzenie rąk,(Parkinsonizm polekowy) objawy pozapiramidowe ,zaburzenia widzenia, nie wyraźna mowa,jąkanie się , pismo się pogorszyło.Po zakończeniu hospitalizacji . Z tymi objawami ubocznymi udałem się do domu, Dopiero stopniowe odstawinie( pod opieką psychiatry) przytoczonych w/w leków, poza tisercinem, pozwoliło usunąć nieporzadane działania, pozostała Bezesnność i drżenie zamiarowe., coraz mniejsze. Moje Pytanie jest dość skomplikowane , gdzie mam się udać , do jakiej placówki zajmującej się leczeniem bezsenności, jestem z terenu Górnego śląska . Jak sobie pomóc , czy ta bezsenność jest odwracalna

Dzień Dobry Panu :)

Wskazana byłaby dla Pana kontrolna/osobista konsultacja w Poradni Leczenia Zaburzeń Snu, celem diagnostyki symptomatycznej oraz leczenia.

Z życzeniami dla Pana zwyczajnej pomyślności!

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605