Bezsenność polekowa u 36-latka

Bezsenność polekowa olanzapina Leczenie Zaburzenia Osobowości F60 Zolafren brałem w domu od 15.08.18 w dawce 5mg potem w szpitalu 10mg od 6.10.18 do 31.10.18 Bezsenność po odstawieniu Zolafrenu 10 mg, . pod koniec samego pobytu w szpitalu pojawiły zaburzenia widzenia , drżenie rąk, ból głowy , po wyjsciu ze szpitala w dniu 31. 10.2018 nie wziąłem leku na wieczór , myśląc że to objawy miną ( nie wiedziałem że tak się nie odstawia ) w nocy już nie mogłem usnąć, musiałem wziąść relanium 5 mg na sen , bo nie mogłem usnąć. po 2 dniach od odstawienia , pojawił sie ból głowy , wróciłem do zolafrenu tym razem do 5 mg ( tak doradziła pani psychiatra , ale dalej miałem problemy ze snem , brałem relanium na sen , przez około 2 tygodnie, potem oprócz w/w skutków ubocznych doszło przymus chodzenia , Z tymi dolegliwościami udałem się do poradni przyszpitalnej , tam odsunięto zolafren oraz relanium , a dano rispolept oraz ketrel na spanie , brałem wg zalecen lekarskich, Pojawily się bóle somatyczne uczucie pieczenia w klatce piersiowej . Po dwóch dniach tej terapi wylądowałem ponownie w szpitalu psychiatrycznym , dołożono oprócz ketrelu i rispoleptu 3mg (max na dzień) Cloraxen , Anafranil 75 , .W trakcie hospitalizacji ketrel przestał działać , dano mi tisercin 25mg ,brałem go od 9.12.18 do wczoraj tj 08.02.19 bo przestał działać. Teraz mam do wzięcia Nasen w dawce 10 mg na noc .W trakcie hospitalizacji pojawilo się drzenie rąk,(Parkinsonizm polekowy) objawy pozapiramidowe ,zaburzenia widzenia, nie wyraźna mowa,jąkanie się , pismo się pogorszyło.Po zakończeniu hospitalizacji . Z tymi objawami ubocznymi udałem się do domu, Dopiero stopniowe odstawinie( pod opieką psychiatry) przytoczonych w/w leków, poza tisercinem, pozwoliło usunąć nieporzadane działania, pozostała Bezesnność i drżenie zamiarowe., coraz mniejsze. Moje Pytanie jest dość skomplikowane , gdzie mam się udać , do jakiej placówki zajmującej się leczeniem bezsenności, jestem z terenu Górnego śląska . Jak sobie pomóc , czy ta bezsenność jest odwracalna
MĘŻCZYZNA, 36 LAT ponad rok temu

Dzień Dobry Panu :)

Wskazana byłaby dla Pana kontrolna/osobista konsultacja w Poradni Leczenia Zaburzeń Snu, celem diagnostyki symptomatycznej oraz leczenia.

Z życzeniami dla Pana zwyczajnej pomyślności!

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Niepamięć polekowa???

Ja już nie wiem, co jest przyczyną tego, że tak się zapominam. Mało co pamiętam. Czy leki, które zażywam mogą tak działać (używam leku przeciwdepresyjnego z grupy inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny i raz dziennie lek uspokajający z grupy benzodiazepin)? Jest to problem dla mnie. A jeśli przestanę już je zażywać, to minie ta niepamięć? Czy mogą Państwo coś doradzić??? Pozdrawiam serdecznie.

KOBIETA ponad rok temu

Leki przeciwdepresyjne z grupy inhibitorów zwrotnego wychwytu serotoniny nie mają niekorzystnego wpływu na pamięć. Problemy z pamięcią nie są więc spowodowane przyjmowaniem wymienionego leku.

Natomiast przyjmowany lek uspokajający i nasenny może mieć niekorzystny wpływ na pamięć i koncentrację, w szczególności jeśli jest to benzodiazepina długodziałająca.

W tej sytuacji zalecałabym stopniowe odstawienie leku uspokajającego (np. przyjmowanie 1/2 tabl. codziennie przez tydzień, następnie co dwa dni i po dwóch tygodniach - całkowite odstawienie). Należy pamiętać, że leki uspokajające działają wyłącznie objawowo - nie usuwają przyczyny zaburzeń depresyjnych ani lękowych.

Problemy z pamięcią i koncentracją mogą być również jednym z objawów depresji. Jeśli występowały one przed zastosowaniem leczenia, to w trakcie leczenia lekiem przeciwdepresyjnym objawy powinny się stopniowo poprawić, do całkowitego ustąpienia.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Czy to drżenia polekowe?

Dzień dobry, mam pytanie mam drżenia lewo stronne . 2 lata temu miałam stany lękowe brałam leki Velaxin .Było lepiej ,brałam miesiąc pózniej przestałam i znowu brałam 4 miesiące i znowu nie brałam dostałam drżenia , czy to drżenia polekowe ? Nie biorę leków już miesiąc a dalej mam drżenia, tylko te drżenia to już mam na całym ciele i głowa też i czuje w głowie takie uczucie bolącej głowy. Takie dziwne uczucie w głowie. Robiłam badania i wyszły wszystkie ok. Czy te lek Velaxin mógł mi coś uszkodzić?
KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu

Witam! Nie jest to sprawka przyjmowanego leku lecz niesystematycznego, przerywanego leczenia, a wręcz niedoleczenia. Leki tego typu muszą być dostosowane do leczonego problemu, pacjenta itp. W odpowiednich dawkach należy je stosować przez odpowiedni okres czasu. Ustąpienie objawów nie może być sygnałem do natychmiastowego zaniechania brania leków. W zdrowiu o gwarancjach trudno mówić, jednak z doświadczenia wynika, że w sprawach emocjonalnych leki należy przyjmować minimum 6 miesięcy. Leczenie farmakologiczne w zaburzeniach nerwicowych jest tylko leczeniem objawowym, główną rolę (przyczynową) odgrywa psychoterapia. W Pani przypadku mamy do czynienia z progresem choroby, m.in. na skutek "rwanego", nieregularnego przyjmowania leków. Proszę ze swoim psychiatrą lub psychoterapeutą ustalić strategię leczenia i samodzielnie jej nie modyfikować. Do leczenia stanów lękowych jest cały wachlarz leków i w razie potrzeby lekarz dostosuje odpowiedni zestaw. Psychoterapia także powinna być dobrana do zaburzeń i osoby leczonej. Powodzenia W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty