Zapytaj lekarza

1 , 0 2 9 , 6 7 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak mogę poradzić sobie z zaburzeniami snu?

Problem ze snem jestem po odstawieniu leków psychotropowych Moja przygoda z lekami zaczęła się od Zolafrenu 5mg, dobrze funkcjonowałem i spałem, do momentu aż źle się poczułem i wylądowałem w szpitalu, tam zwiększyli na 10 mg i dali relanium 5mg . Dobrze funcjonowałem i spałem . Pod koniec wizyty w szpitalu pojawiły się mroczki , nie wyrażne widzenie - ostrość. A w domu jak zajechałem chciałem coś zrobić precyzyjnego , poskładać karnisze drewniane, zaczeły mi się ręce trząść, odstawiłem nagle lek , nie wiedziałem ze się tak nie robi )porostu na noc w dniu przyjazdu nie wziołęm, nie mogłem usnąć, tata dał relanium na sen. po dwóch dniach zaczęła boleć głowa, i wróciłem do zolafrenu 5 mg ( tak zaleciła tacie pani Ordynatorka ,ze jak w razie jakbym źle się czuł mogę zmniejszyć na 5 mg ) brałem systematycznie. dalej na relanium usypiałem, doszło z biegiem stosowania zolarenu , coraz bardziej nie wyraźne widzenie , oraz przymus chodzenia, po pewnym czasie pojechałem z mamą do poradni przyszpitalnej i tam zolafren odstawiono , a dano rispolept wg zalecen brałem , po kilku dniach terapii zacząłem odczuwać mocne pieczenie w klatce piersiowej oraz ręki lewej . W końcu tata zadzwonił na pogotowie i mnie zabrali ponownie do tego samego szpitala. Tam zaczęli stopniowo zwiększać dawki do 3 mg, i w trakcie terapii dołączyli Anafranil SR 75, Spamilan , Cloraxen i Ketrel na noc .Pieczenie odeszło.Spałem na Katrelu Z czasem pojawiły się znów nie wyraźne widzenie, ostrość się pogorszyła , zacząłem coraz bardziej nie wyraźnie pisać, na zajęciach terapeutycznych nie mogłem się skupić , chciałem pomalować malowankę , ale nie dało się coś blokowało w głowie ( jakaś pusta myśl) i ręka mi nie drgneła, terapeutki mówiły że może być to od leków i dodatkowo coraz bardziej się jąkałem ,włosy zaczeły wypadać zgłaszałem na każdej wizycie o swoich problemach , to mnie ignorowali , i jak to powiedziała pani Ordynator ZE Szpitala , Że ściemniam, że wymyślam że udaję, ze tak ma być , że każdemu wypadają włosy do 100 dziennie , ale tego wypadania nie miałem przed szpitalem.W końcu z tymi problemami mnie wypisali do domu , prawdopodobnie mój czas się skończył , bo za dłużej fundusz już nie płaci... Poszedłem prywatnie do psychiatry stwierdziła objawy poza piramidowe, Parkinsonizm polekowy, stopniowo poodsuwała psychotropy, dodała wit B complex , magnez i pridinol a zostawiła Tisercin na sen, bo ketrel , już trakcie pobytu w szpitalu, przestał działać.Na tym leku usypiałem , ale późno wstawałem , Raz nie wziołęm, usnułem , ale co jakiś czas się budziłem i wkoncu wstałem wg budzika. Ale w ciągu dnia nastąpiły mdłości i ból głowy,( zobaczyłem w ulotce że to skutek gwałtownego odstawienia tisercinu, w kolejnej nocy miałem problem z uśnieciem mimo że wziołęm tisercin na noc , pojechałem do apteki z receptą na kolejny psychotrop usypiacz
MĘŻCZYZNA, 37 LAT 8 miesięcy temu

Kiedy należy zgłosić się do psychiatry?

Depresja bardzo utrudnia funkcjonowanie osoby w środowisku zawodowym, społecznym i prywatnym. Trzeba wiedzieć, kiedy jest moment na zgłoszenie się do specjalisty. O tym opowiada lekarz Zofia Antosik.

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy