Stosowanie leków na bezsenność i w leczeniu depresji

Kieruje swoje pytanie do lekarza specjalizacji psychiatrii. A więc miałem swojego czasu przepisane 2 mg relanium na bezsenność chlorprothixen natomiast nie wybrałem tych tabletek biorę raz kiedyś na czarną godzinę jak nie mogę spać. Mam teraz od innego psychiatry Citibax (Na depresje). Nie konsultowałem z lekarzem tego moje pytanie brzmi. Czy mogę brać Citibiax i raz kiedyś chloroprotixen relanium biorę po połowie obydwóch 1 mg relanium i 7 mg chlorprotixenu? (pół tabletki) raz na miesiąc

Witam,
Tak, oczywiście może Pan łączyć te leki. Z tych dwóch dodatkowych sugerowałbym jednak jak najrzadziej przyjmować relanium. Chlorprothixen nie uzależnia, można też przyjmować go w większej dawce.
Pozdrawiam.

Dzień Dobry Panu,

Skierował Pan swoje pytanie do lekarza, pozwoliłam sobie odpowiedzieć.

Wskazana jest jednak osobista konsultacja z lekarzem, bo trudno online o poradę.
Zachęcam Pana zamiast skupiać się na leczeniu farmakologicznym, rozważyć terapię, która wymaga pracy i zaangażowania- działa rozwojowo, i bez efektów ubocznych.

Serdeczności,
Irena Mielnik-Madej