Co robić z takimi kłuciami w głowie?

Witam. Dokładnie pół roku temu doznałam bardzo dziwnych bóli głowy- kłucie, pulsowanie z każdej strony po kolei. Dyskomfort trwał całymi dniami. Po 2 tygodniach udałam się do lekarza, badania krwi, tomograf głowy, wizyta u neurologa- wszystko dobrze. Kilka dni później ból samoistnie minął. Aktualnie po pół roku ten sam ból powrócił i trzyma już niespełna tydzień. Czy wykonanie kolejnego badania TK głowy będzie dobrym krokiem?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

na pewno najlepszym krokiem będzie diagnostyka lekarska. Takie bóle głowy mogą mieć rozmaite podłoże, ale sygnalizują, że w organizmie dzieje się coś niepokojącego. Być może tym razem lekarz neurolog zleci nie tylko tomografię komputerową, ale także badanie rezonansem magnetycznym, którego wynik obrazowy jest dokładniejszy. Wskazane mogą być także badania dodatkowe, takie jak EEG lub USG Dopplera tętnic szyjnych i tętnic domózgowych. Proszę pamiętać, że nawet ostre bóle głowy mogą pojawiać się na tle nerwowym, np. pod wpływem silnego stresu czy wzmożonego napięcia.

Przed wizytą u specjalisty proszę zastanowić się, co wywołało dolegliwości bólowe – czy kłucie w głowie pojawiło się po wysiłku fizycznym, trudnym tygodniu w pracy lub czy wybudziło Panią w nocy. Czy wystąpiły jakieś sygnały ostrzegawcze zwiastujące ból lub równocześnie, czy ma Pani atypowe objawy, takie jak zaburzenia równowagi, nadwrażliwość na światło albo nudności. Każda, nawet pozornie nieistotna informacja, może mieć znaczenie przy postawieniu prawidłowej diagnozy.

Więcej informacji znajdzie Pani w naszych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-glowy,

https://portal.abczdrowie.pl/klasterowy-bol-glowy,

https://portal.abczdrowie.pl/pulsujacy-bol-glowy-przyczyny-metody-niekonwencjonalne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.