Co robić z tym bólem głowy przy oku?

Witam. Cały dzień męczy mnie ból głowy. Jest to ból z prawej strony przy skroni i oku. Oko szczypie a co jakiś czas ból się nasila na kilka sekund po czym wraca do poprzedniego stanu. Czy może to być ból klasterowy?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Dziękuję za pytanie zamieszczone na naszej stronie.

Niestety na odległość, na podstawie krótkiej notatki nie jest możliwa diagnoza przypadłości, których Pani doświadcza. Można jedynie snuć przypuszczenia.

W pierwszej kolejności proszę pamiętać, że szybka reakcja i interwencja lekarska jest potrzebna w sytuacji, gdy ból głowy jest nagły i towarzyszą mu dodatkowe objawy, jak gorączka, wymioty, utrata przytomności, czy zaburzenia widzenia. W pozostałych przypadkach potrzebne jest systematyczne sprawdzenie kolejnych możliwości. Prawdopodobnie ustalenie przyczyn pojawiających się bólów głowy będzie wymagało spotkania z lekarzami kliku specjalności.

Bóle głowy są niespecyficznym objawem, czyli ich źródło może być bardzo różnorodne. Dla przykładu, mogą być skutkiem ubocznym przyjmowanej farmakoterapii, niedoczynności lub nadczynności tarczycy, nadciśnienia, zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa. Inną grupą są napięciowe bóle głowy wywoływane przez stres – bardzo silne emocje lub stres fizjologiczny, czyli za mała ilość snu, głód, zmęczenie, odwodnienie, hałas.

Czy w Pani wypadku mamy do czynienia z klasterowym bólem głowy stwierdzić może jedynie lekarz, znający cały kontekst sytuacji, Pani sytuację i historię zdrowia. Dlatego zachęcam do wizyty na początku u lekarza rodzinnego, wykonanie badań, które zaleci, a następnie odwiedzenie specjalistów, których prawdopodobnie zasugeruje np. neurologa.

Zapraszam również do zapoznania się z artykułami wymienionymi niżej:

https://portal.abczdrowie.pl/napieciowy-bol-glowy-przyczyny-objawy-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/bole-glowy-naczynioruchowe

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/napieciowy-bol-glowy

https://portal.abczdrowie.pl/klasterowy-bol-glowy

Pozdrawiam ciepło i życzę szybkiej diagnozy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.