Co robić z tą bolesnością głowy?

Witam. Od jakiegoś czasu mam boleści glowy. Bóle głowy zaczynają się z tyłu, jest o ból taki kujący, uciskający wręcz. Po chwili odczuwam taki gorąc narastający na twarzy i robie się strasznie czerwona na policzkach i zaczyna mnie bolec głowa ale z przodu ( czoło, nos). Zaczęłam mierzyć ciśnienie 144 86. Puls 102 lub poniżej. Czy to jest groźne? Zaznaczę że od tygodnia jem Avamine SR 1000mg z powodu insulinoodpornosci i czuję się strasznie zmęczona i senna. Mimo długiego snu ja i tak bym spala. Czy te dolegliwości są niepokojące czy normalne na początku leczenia?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

faktycznie takie bóle głowy, które narastają w krótkim czasie i są bardzo intensywne mogą mieć związek z objawami, o których Pani pisze dalej. Jako że dochodzi do dosyć sporego wzrostu ciśnienia krwi oraz pulsu, to ten ból głowy może być z nimi powiązany. Dodatkowo efektem tego stanu jest uczucie gorąca i zaczerwienienie skóry. Jeśli chodzi o leki na insulinooporność to senność oraz zmęczenie, które one wywołują warto byłoby skonsultować z lekarzem prowadzącym - diabetologiem lub endokrynologiem. Lekarz zapewne zwróci uwagę na całość Pani dolegliwości. Prawdopodobnie konieczne będzie wykonanie szerszego panelu badań diagnostycznych, w tym badań laboratoryjnych (morfologii krwi z rozmazem, CRP, badań hormonalnych np. TSH,FT3 czy FT4). Niewykluczone, że trzeba będzie również udać się na konsultację do kardiologa, aby wykonać EKG, echo serca, które pozwolą określić przyczyny tych wahań pracy serca. Wszystkie te dane dadzą lekarzowi prowadzącemu wskazówki co do dalszego postępowania w Pani przypadku.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/nadcisnienie

https://portal.abczdrowie.pl/nadcisnienie-tetnicze

https://portal.abczdrowie.pl/bol-glowy

https://portal.abczdrowie.pl/pulsujacy-bol-glowy-przyczyny-metody-niekonwencjonalne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.