Co mogą znaczyć te zaburzenia?

witam cierpie na bole glowy i zawroty od dwoch lat doszly do tego zaburzenia rownowagi mialam robiony reznonans glowy rok temu w zeszlym roku przeswietlenie glowy gdyz upadlam i uderzylam glowa na przeswietleniu lekarz powiedzial ze nie doszlo do zadnego urazu i w glowie jest wszytsko ok zastanawiam sie czy przeswietlenie glowy moglo przeoczyc jakiegos guza czy tetniaka przeszlam mnostwo badan krew hormony tarczyca holter serca cisnienie ok w ncy nie moge spac mam wrazenie jakby serce mialo mi zaraz wyskoczyc albo mialo przestac bic raz szybko raz wolno uczucue ciepla na sercu co to moze byc ja nadl okropnie sie czuje te bole i zaburzenia mnie wykanczaja prosze o pomoc

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Rozumiemy Pani niepokój i obawy przed poważnymi schorzeniami, wynikającymi z opisanych dolegliwości. Prawidłowo, że wykonała Pani badania diagnostyczne głowy, jak i krwi.

Jeżeli badanie obrazowe głowy, zwłaszcza rezonansem magnetycznym nie wykazał niczego niepokojącego oraz żadnych zmian ani stanów zapalnych w obrębie mózgu, prawdopodobnie nic takiego się nie dzieje. Z opisu dolegliwości można by wywnioskować, że mogłyby towarzyszyć Pani napięciowe bóle głowy. Pojawiają się one nagle i mają charakter tępy i uciskający, zlokalizowany głównie po obu stronach głowy.

Czynnikami, które potęgują taki rodzaj bólu głowy są między innymi: przewlekły stres, czynniki emocjonalne, nadużywanie niektórych leków, stany lękowe, zaburzenia snu oraz brak odpoczynku.

Bardzo często dochodzi do zawrotów głowy, zaburzenia równowagi oraz do zwiększonego napięcia mięśni karkowych. Natomiast dość rzadko występują nudności, wymioty, czy światłowstręt.

Przyczyn Pani dolegliwości prawdopodobnie należałoby szukać w czynnikach stresogennych, czy nie cierpi Pani na pewnego rodzaju nerwicę. Badania obrazowe wykluczyły poważne schorzenia, więc źródło Pani objawów możliwe, że ma podłoże emocjonalne.

Zalecamy konsultację z lekarzem neurologiem oraz psychologiem. Specjalista po dokładnym wywiadzie i badaniu przedmiotowym, pomoże ustalić przyczyny Pani problemów zdrowotnych.

Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-glowy

https://portal.abczdrowie.pl/pulsujacy-bol-glowy-przyczyny-metody-niekonwencjonalne

https://portal.abczdrowie.pl/szybkie-sposoby-na-bol-glowy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.