Dlaczego mam ból barku przy wysiłku?

Witam, przy wysiłku fizycznym np. Bieganiu zaczyna mnie boleć bark . Ten ból toważyszy mi od paru lat i nie wiem czy to coś groźnego .
MĘŻCZYZNA, 21 LAT 2 miesiące temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

aby dowiedzieć się, czy jest to coś groźnego należy udać się do lekarza i wykonać badania diagnostyczne. Ból barku podczas wysiłku może wynikać nie tylko z przeciążeń czy urazów, ale również występować z powodu chorób przewlekłych. Zdarza się, że ból barku oznacza dysfunkcję innej części ciała – wówczas określa się go mianem bólu przeniesionego.

Wśród najczęściej występujących przyczyn bolesnego barku wyróżnić można problemy związane ze ścięgnami, mięśniami oraz więzadłami. Znacznie rzadziej są to problemy kostne.

Najbardziej prawdopodobne przyczyny to: choroby stawów, zapalenie ścięgien, zapalenie kaletek maziowych, uszkodzenie stożka rotatorów, niestabilność stawu barkowego, uraz splotu barkowego, choć lista jest znacznie dłuższa.

Proszę więc udać się do specjalisty – najlepiej ortopedy bądź reumatologa.

Odpowiedzi specjalistów na podobne pytania znaleźć można pod linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bolesnosc-barku-przy-wysilku-fizycznym, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-barku-w-czasie-biegania.

Szczegółowe informacje na temat dolegliwości bólowych barku znajdują się natomiast w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/zespol-bolesnego-barku.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty