Dlaczego mam ból barku przy wysiłku?

Witam, przy wysiłku fizycznym np. Bieganiu zaczyna mnie boleć bark . Ten ból toważyszy mi od paru lat i nie wiem czy to coś groźnego .

Redakcja abcZdrowie

Witam,

aby dowiedzieć się, czy jest to coś groźnego należy udać się do lekarza i wykonać badania diagnostyczne. Ból barku podczas wysiłku może wynikać nie tylko z przeciążeń czy urazów, ale również występować z powodu chorób przewlekłych. Zdarza się, że ból barku oznacza dysfunkcję innej części ciała – wówczas określa się go mianem bólu przeniesionego.

Wśród najczęściej występujących przyczyn bolesnego barku wyróżnić można problemy związane ze ścięgnami, mięśniami oraz więzadłami. Znacznie rzadziej są to problemy kostne.

Najbardziej prawdopodobne przyczyny to: choroby stawów, zapalenie ścięgien, zapalenie kaletek maziowych, uszkodzenie stożka rotatorów, niestabilność stawu barkowego, uraz splotu barkowego, choć lista jest znacznie dłuższa.

Proszę więc udać się do specjalisty – najlepiej ortopedy bądź reumatologa.

Odpowiedzi specjalistów na podobne pytania znaleźć można pod linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bolesnosc-barku-przy-wysilku-fizycznym, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-barku-w-czasie-biegania.

Szczegółowe informacje na temat dolegliwości bólowych barku znajdują się natomiast w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/zespol-bolesnego-barku.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.