Zapytaj lekarza

7 4 0 , 3 4 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego mam ten ból barku?

Dzień dobry, dzisiaj w pracy podnosiłem niewielki przedmiot ponad głowę i poczułem lekki ból barku. W ciągu dnia nic się nie działo, jednak gdy już usiadłem wieczorem aby odpocząć ból się pojawił bardzo silny w okolicach lewego barku. Ból się nasila i promieniuje przez cały biceps, skoncentrowany jest jakby w przedniej części i zaczyna się od samego czubka barku. Ból jest czy ręka jest obciążona, czy nie, czy leży czy jest podniesiona. Odnoszę wrażenie, że jest bardzo ciężka, ból jest wręcz nieznośny gdy podnoszę rękę w bok, mniejszy gdy przed siebie. Leki przeciwbólowe nie pomagają. Co się mogło stać i czy istnieje jakiś domowy sposób na taki ból?
MĘŻCZYZNA, 39 LAT 8 miesięcy temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy,

w odpowiedzi na zadane przez Pana pytanie, chcielibyśmy zachęcić do kontaktu z lekarzem ortopedą lub fizjoterapeutą. Dolegliwości bólowe barku, które Pan opisuje powstały zapewne na skutek jego przeciążenia lub urazu. Z Pana relacji wynika, że ból jest promieniujący do łokcia i ma Pan wrażenie ciężkości ręki. Możliwe, że lekkie ćwiczenia rozciągające lub ciepła kąpiel tego miejsca byłyby dodatkowo pomocne. Można także zastosować dostępne bez recepty maści przeciwbólowe. Niemniej jednak, aby ustalić odpowiedni schemat leczenia oraz ewentualne ćwiczenia i zabiegi zmniejszające ból, trzeba byłoby udać się mimo wszystko do lekarza.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/zespol-bolesnego-barku

https://portal.abczdrowie.pl/o-czym-moze-swiadczyc-bol-w-barku

https://uroda.abczdrowie.pl/urazy-stawu-barkowego

https://uroda.abczdrowie.pl/kontuzje-i-urazy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy