Co mogę zastosować na ból barku?

Witam, mam problem z barkiem a dokładniej sytuacja się powtarza gdyż ok 3 lat temu miałam podobna sytuację ból barku był czasmu tak nie do zniesienia że nie mogłam funkcjonować. Teraz sytuacja jest taka że do tego dochodzi ból łopatki, który jest kłujący tak samo jak barku ale też bolą mnie mięśnie klatki piersiowej i biceps tak jakby ktoś rozrywał mi mięśnie. Wzięłam tabletki przeciwbólowe ale nadal boli. Przy ruszaniu boli ale także jak staram się nie ruszać. Nie mam teraz możliwości wybrać się do żadnego lekarza. Jakoś da się temu zaradzić? Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

ból barku może pojawić się w przebiegu wielu schorzeń i mieć różne przyczyny. W sytuacji, gdy trwa on przez dłuższy czas i jest odporny na działanie leków przeciwbólowych niezbędna jest wizyta u ortopedy, który po zleceniu szczegółowej diagnostyki będzie mógł ustalić przyczynę problemu i zastosować odpowiednie leczenie.

Bóle barku zdarzają się dosyć często i mogą znacznie utrudnić codzienną aktywność. Źródła tego problemu mogą być różne. W niektórych przypadkach mogą być one wynikiem zapalenia okolic stawów, dyskopatii lub zwyrodnienia kręgosłupa. Warto pamiętać, że również niewłaściwa pozycja, np. podczas pracy, a nawet silne sytuacje stresowe mogą powodować napięcie mięśni. Pomocne w leczeniu bólu barku oprócz farmakoterapii mogą być również odpowiednio dobrane zabiegi fizykoterapeutyczne i rehabilitacyjne.

Prosimy o zapoznanie się z artykułem dostępnym na naszym portalu, który szczegółowo opisuje możliwe przyczyny bólu barku oraz sposoby jego leczenia:

https://portal.abczdrowie.pl/bole-barku-przyczyny-leczenie

Warto również zapoznać się z odpowiedziami specjalistów abcZdrowie :

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przyczyna-bolu-promieniujacego-od-barku-do-lokcia

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-radzic-sobie-z-bolem-barku

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-barku-bez-zauwazalnej-przyczyny

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.