Dlaczego od kilku tygodni mam ból ręki?

Dzień dobry jestem 23letnia mama i mam problem z dwoma rzeczami Pierwsza rzecz to jest taka że od kilku tygodniu boli mnie cała lewa ręką jak coś wezmę w nią gwałtownie to wylatuje i zaczęło się od lekkiego bólu podczas jazdy skuterem miałam już dwa wypadki skuterem i od momentu tych wypadków jest ogromny ból ręki lewej co mam robić. A druga sprawa jest taka że od dwóch tygodniu gdy skacze z synkiem na trampolinie to popuszczam mocz czuje się skrępowana a dawnej tak nie było co się dzieje czy powinnam zrobić jakieś badania

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeżeli ból ręki nasila się podczas czynności wymagających użycia siły mięśni, to niewykluczone, że wynika to z jakiegoś urazu czy nadwerężenia ręki – prawdopodobna jest hipoteza dotycząca upadków ze skutera czy innych wypadków komunikacyjnych. W przypadku tak długo trwającego bólu warto jednak skonsultować się z internistą lub ortopedą, którzy na podstawie badania fizykalnego być może będą w stanie powiedzieć coś więcej. Do tego czasu może Pani stosować maść o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym. Być może przydatny okaże się ten artykuł, zachęcam do lektury: https://uroda.abczdrowie.pl/urazy-stawu-barkowego.

Charakter drugiej dolegliwości, o której Pani pisze, może wskazywać na wysiłkowe nietrzymanie moczu. Objawia się ono mimowolnym popuszczaniem moczu wskutek wysiłku fizycznego, kaszlu, kichania czy właśnie podskoków (na trampolinie). Często dolegliwość ta jest konsekwencją porodu (zwłaszcza większej liczby porodów oraz tych charakteryzujących się długim przebiegiem), a także brakiem sprawności mięśni Kegla. Na ten temat warto porozmawiać z ginekologiem lub fizjoterapeutą uroginekologicznym. Więcej informacji na temat tego problemu odnajdzie Pani w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/wysilkowe-nietrzymanie-moczu-coraz-czestszym-problemem.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.