Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Witam. Jeśli nietrzymanie moczu nie jest duże, wyciek pojawia się tylko przy wytężonym wysiłku fizycznym, a w spoczynku bądź przy niewielkiej aktywności nietrzymanie nie ujawnia się, to prawdopodobnie istnieje możliwość leczenia zachowawczego - ćwiczeniami mięśni dna miednicy (Kegla), z pomocą elektrostymulacji, czy innych nieoperacyjnych metod. Najlepiej byłoby znaleźć poradnię specjalistyczną, zajmującą się nietrzymaniem moczu i jak najszybciej zadziałać w kierunku wyleczenia tego zaburzenia, aby uniknąć pogorszenia stanu i ewentualnej operacji w przyszłości.
Wzmocnienie mięśni odpowiedzialnych za trzymanie moczu, nauka ich świadomego zaciskania, może pozwolić na większość aktywności, łącznie z tymi wymienionymi przez Panią.

0

Powinna Pani stosować ćwiczenia mięśni dna miednicy (mięśni Kegla),
badania dotyczące tego problemu mówią, że regularny trening tych mięśni trwający 3-6 miesięcy przynosi znaczną poprawę nawet u 70% osób z niezaawansowanej formie choroby.

Aby zlokalizować mięśnie Kegla należy podjąć próbę zatrzymania strumienia moczu. Mięśnie głębokie jakie się wówczas napinają to właśnie mięśnie dna miednicy.

Szczegółowy trening może pani znaleźć na moim blogu:

http://fizjomed.com/wysilkowe-nietrzymanie-moczu-przyczyny-i-leczenie/

Pozdrawiam serdecznie
Tomasz Chomiuk

0

Witam,

W Pani przypadku proponuję ćwiczenia mięśni dna miednicy, zwane również ćwiczeniami mięśni Kegla. Początkowo musi się Pani nauczyć tego jak napinać te grupę mięśni, co niestety często jest dość problematyczne dla pacjentek. Proponuje się im zatrzymywanie strumienia moczu w trakcie pobytu w toalecie. Niemniej jednak ten trening wykonuje się tylko po to, aby potrafiły wyizolować te grupę mięśni - w żadnym wypadku nie może Pani ćwiczyć tych mięśni zatrzymując strumień moczu! Najlepiej jak uda się Pani do fizjoterapeutki w swoim mieście po dokładny instruktaż. Ponadto są jeszcze inne metody z zakresu zabiegów fizykalnych w tym elektrostymulacja.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty