Czy może to być ból po użyciu kulek?

Mam pytanie. 2 dni temu pierwszy raz użyłam kulki gejszy czas używania to okolo15 min. Jednak na drugi dzień po przebudzeniu poczułam ból prawego jajnika ból był dość silny przez cały dzień. Czy może to być ból po użyciu kulek czy raczej nie łączyć tych dwóch sytuacji!? Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam,

kulki gejszy, nazywane także kulkami kegla, kulkami waginalnymi lub kulkami miłości używane są do ćwiczenia mięśni dna macicy (mięśni Kegla). Kobiety stosują je, aby nie dopuścić do problemów z nietrzymaniem moczu, zachować kondycję i zdrowie intymne lub przygotować się do mniej bolesnego porodu. Ponadto ich regularne stosowanie wspomaga doznania seksualne.

Kulki gejszy aplikowane są dopochwowo, podobnie jak aplikuje się tampon. Ból, który Pani odczuła po wyjęciu kulek, może oznaczać zakwasy mięśni pochwy. Dzieje się tak, jeśli kulki noszone są zbyt długo lub są za ciężkie. Zaleca się zrobienie jedno lub dwudniowej przerwy i zaaplikowanie kulek o mniejszej masie.

Więcej informacji na temat kulek gejszy znajdzie Pani w naszym serwisie pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/jak-uzywac-kulek-gejszy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.