Dlaczego mam ten silny ból barku?

Ma pytanie ostatnio cały czas mam problem z barkiem prawym, ma duży problem przy jakichkolwiek ruchach ręką, minimalne obciążenie powoduje, okropny ból, albo położenie ręki wyżej niż głowa powoduje duży ból. Spać można tylko z ręką opuszczoną wzdłuż tułowia. Nie mogę dać ręki do tyłu przyslowiowo podrapać się po plecach bo zaraz występuje duży ból Dotychczas mam stwierdzono zniesioną lordozę szyjną dyskopatię dolnych kręgów kręgosłupa czy to może być wszystko powiązane ? proszę o pomoc

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Bardzo nam przykro, że odczuwa Pani tak uciążliwe dolegliwości ze strony stawu barkowego, które na pewno utrudniają codziennie funkcjonowanie. Objawy bólowe ze strony stawu barkowego są bardzo częstą przypadłością zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn.

Dolegliwości, które Pani opisuje mogłyby wskazywać na przeciążenia lub urazy pobliskich tkanek miękkich. Wynikać to może z aktywności fizycznej oraz wykonywania codziennych czynności. Bardzo często bóle stawu barkowego są skutkiem licznych zmian zwyrodnieniowych, nasilających się wraz z wiekiem.

Należałoby również zaznaczyć, że przyczyną wskazanych dolegliwości mogłyby być również choroby reumatologiczne stawów, a także schorzenia kardiologiczne.

Z racji odległości, trudno jednoznacznie odpowiedzieć na zadane pytanie oraz ocenić, jak poważny jest Pani problem. Zalecamy, zatem wizytę u lekarza ortopedy, aby zdecydował o dalszym postępowaniu i odpowiednim leczeniu, aby poprawić Pani komfort życia.

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/bole-barku-przyczyny-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/zespol-bolesnego-barku

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.