Silny ból po zwichnięciu barku prawego

Witam, Miałam zwichnięty bark prawy. Po roku mając zapalenie torebki stawowej udałam się do fizjoterapeuty. Wykonał pinopresure, która znacznie poprawiła ruchomosc i znosila uczucie sztywności. Jednak od początku urazu boli mnie w łokciu, rotacja zewnętrzna jest mocno ograniczona. Próbowałam ćwiczyć rozciąganie mięśnia piersiowego, ale czuję silny ból w łokciu ... Z każdą próba ćwiczenia nasila się on i trwa nawet kilka minut. Co może być przyczyną tego silnego bólu ?

Uszkodzenie barku może być powiązane z urazem przedramienia, więc może mieć Pani problem z tzw. łokciem tenisisty lub golfisty (w zależności od lokalizacji bólu).
Z kolei ograniczenie rotacji zewnętrznej w stawie barkowym może oznaczać problem z rotatorami krótkimi stawu barkowego, które stabilizują staw. Nadmierne i siłowe rozciąganie może uszkodzić pierścień rotatorów. Zalecam konsultację fizjoterapeutyczną. Fizjoterapeuta może zastosować relaksację poizometryczną lub inną formę mobilizacji ruchem.