Jakie są opcje "naprawy" barku?

Witam, Od dłuższego czasu boli mnie lewy bark (uczucie kłucia). Ból pojawia się przy opieraniu się na przedramieniu, wykonywaniu ćwiczeń typu: wyciskanie na ławce poziomej. Z tego powodu udałem się na usg barku i otrzymałem taki jego opis: "Torebka stawowa prawidłowo napięta, bez pogrubień. Cech wysięku w kaletkach okołobarkowych i w jamie stawowej nie stwierdzono. Stożek rotatorów prawidłowej grubości o gładkich zarysach i jednorodnej echostrukturze - bez jednoznacznych cech uszkodzenia. Obraz głowy długiej mięśnia dwugłowego ramienia prawidłowy. Zarysy guzików kości ramiennej prawidłowy - gładki (bez zmian entezopatycznych). Zmiany pourazowe i wtórne zwyrodnieniowe w stawie barkowo-obojczykowym lewym z wyraźnym pogrubieniem torebki stawowej i zniekształceniem powierzchni stawowych zwłaszcza od strony obojczykowej. Szpara stawu szeroka, ustawienie powierzchni stawowych podwichnięciowe. W ocenie dynamicznej cechy zaznaczone niestabilności. Jednoznacznych cech uszkodzenia obrąbka stawowego nie stwierdzono." Stąd moje pytanie/a: Co to oznacza? jak można pozbyć się bólu? Jakie są opcje "naprawy" barku?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna konsultacja ortopedyczna i określenie możliwości terapeutycznych