Co może oznaczać ten ból głowy?

Witam. Od paru lat codziennie boli mnie głowa . Nigdy tego nie leczyłam i nie miałam wykonywanych zadnych badań w tym kierunku. Mam twierdzimy astegmatyzm i tak też usprawiedliwiam bóle głowy. Ostatnio głowa bolibmnie inaczej. Jest to bol tylko w jednym miejscu z tyłu głowy po lewej stronie. Ciężko opisać jest to uczucie jakby coś mnie tam cisnęlo. Przy patrzeniu do góry w lewy kąt wtedy odczuwam również ten ból. Ostatnio robiona morfologia wszystko w normie. Lekko podwyższone ciśnienie i przyspieszona akcja bicia serca ale poza tym w porządku. Wieczorami ciężej mi się oddycha i ciężko złapać pełny oddech. Co moze oznaczać ten ból głowy?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

zachęcamy, aby wszelkie niepokojące objawy – takie jak nietypowy ból głowy, ale i kłopoty z oddychaniem – zgłaszać do lekarza POZ. Jak najbardziej powinna Pani zostać objęta szczególną opieką lekarską – codzienny ból głowy to niepokojący sygnał, że nasz organizm potrzebuje pomocy i wsparcia. Lekarz pierwszego kontaktu z pewnością doradzi konsultację neurologiczną. Neurolog przeprowadzi pogłębiony wywiad, który pomoże w ustaleniu przyczyny tych uciążliwych dolegliwości.

Istnieje wiele możliwości co do dalszej diagnostyki, jak i przebiegu leczenia. Przyczyną podanych przez Panią dolegliwości może być między innymi nadciśnienie tętnicze, zwyrodnienie kręgosłupa lub migrena oczna. Pomocne będzie spisanie charakterystycznych objawów i tego, kiedy występują. Warto też do wizyty u neurologa samodzielnie mierzyć i odnotowywać wartości ciśnienia krwi – przynajmniej trzy razy dziennie. Polecamy także zapoznanie się z treścią naszego artykułu, który szczegółowo omawia tematykę bólu tylnej części głowy: https://portal.abczdrowie.pl/bol-z-tylu-glowy-przyczyny-nadcisnienie-zespol-punkcyjny-leczenie.

W naszym serwisie zadano już podobne pytania, zachęcamy do zapoznania się z odpowiedziami specjalisty:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-z-tylu-glowy-u-21-latka,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bole-s-tylu-glowy-i-wysokie-cisnienie.

Proszę także rozważyć diagnostykę sprawności układu oddechowego np. przez wykonanie spirometrii. Życzymy zdrowia!

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.