Jak radzić sobie z tym silnym bólem głowy?

Witam od 4 dni miewam bardzo silne bóle głowy, ból jest tak mocny że nawet jak chodzę czuje każdy krok w głowie, wieczorami miewam dreszcze lecz nie zawsze . To dziwny ból jak by ciśnienie zbierało się w środku głowy, czasami na chwilę ustępuje ale zaraz wraca . Co to może być?

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

jest wiele możliwych przyczyn występowania silnego bólu głowy, dlatego też trudno jest podać trafną diagnozę bez badania lekarskiego i całościowego wywiadu. Przede wszystkim jednorazowe wystąpienie bólu głowy można wiązać z przemęczeniem, odwodnieniem organizmu, napięciem. Jednak ból, który pojawił się nagle z dużym natężeniem i trwa więcej niż 3 dni, jest wskazaniem do konsultacji lekarskiej – w pierwszej kolejności lekarza rodzinnego, a w dalszej neurologa.

Przy takim nasileniu dolegliwości, jaki Pani opisuje, najważniejsze jest, aby dotrzeć do przyczyny jego występowania. Być może wystąpił u Pani atak migreny lub ból pochodzenia naczyniowego. Proszę zwrócić szczególną uwagę, czy nie występują u Pani dodatkowe nietypowe objawy, takie jak zawroty głowy, nudności, zaburzenia widzenia.

Silny ból wymaga odpoczynku, ograniczenia aktywności i hałasu. Doraźne środki, które warto stosować to spacer i głębokie oddychanie, zimne okłady na czoło i skronie czy też sen w spokojnym, zacienionym miejscu. W tym artykule podajemy jeszcze kilka innych skutecznych sposobów na ból głowy: https://portal.abczdrowie.pl/szybkie-sposoby-na-bol-glowy. Jeśli siła dolegliwości tego wymaga, trzeba sięgnąć po odpowiednio dobrane środki przeciwbólowe. Proszę zajrzeć do naszego artykułu w tym temacie: https://portal.abczdrowie.pl/jak-dzialaja-leki-przeciwbolowe.

Zachęcamy do zapoznania się z podobnymi pytaniami, które zostały zadane w naszym serwisie:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/do-jakiego-lekarza-powinna-zglosic-sie-osoba-z-bolem-glowy-w-okolicach-skroni,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-oznaczac-silny-bol-glowy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.