Dlaczego mam te mdłości i wyższe ciśnienie?

Mam taki problem że od wczoraj zbiera mnie na wymioty, mam bol głowy, jestem blada i ciśnienie 140/74. Co powinnam z tym zrobić?
KOBIETA, 18 LAT 3 miesiące temu

Chusta lekarska - opatrunek klatki piersiowej

Chusta lekarska może zostać użyta do wykonywania opatrunków. Ekspert - lek. Łukasz Dubielecki wyjaśnia, jak opatrzyć klatkę piersiową za pomocy trójkątnej chusty.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

jeżeli mdłości i bóle głowy są na tyle silne, że utrudniają Pani funkcjonowanie proszę udać się do lekarza pierwszego kontaktu. Objawy, o których Pani wspomina nie są charakterystyczne dla konkretnej jednostki chorobowej, więc na ich podstawie ciężko jest określić co może Pani dolegać.

Wśród możliwych przyczyn wymienić można: migrenę, stan zapalny zatok, niestrawność, a nawet ciążę. Jeśli prowadzi Pani aktywne życie seksualne, warto więc wykonać test ciążowy.

Jeśli test wyjdzie negatywny, warto wykonać podstawowe badania w celu rozpoczęcia diagnostyki.

Użytkownicy z podobnymi objawami otrzymali poniższe odpowiedzi specjalistów: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bole-glowy-powodujace-mdlosci, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/codzienny-bol-glowy-i-mdlosci, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-silne-zawroty-glowy-bol-glowy-i-mdlosci-moga-byc-wynikiem-stresu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty