Z czego mogą wynikać mdłości i bóle głowy o różnym nasileniu?

Witam chciałam uzyskać jakieś informacje dotyczące objawów które od niedawna u siebie zaobserwowalam zauważyłam że wieczorami dopadają mnie mdlosci i bóle głowy o różnym nasileniu oczywiście wykluczam ciążę byłam u specjalisty i nie w tym rzecz jestem osobą która żyje w ciągłym stresie przez moje dolegliwości psychiczne choruję na zaburzenia lękowe mozlwie że to może mieć na to duży wpływ ale tego nie jestem pewna odczuwam wielki niepokój gdy doświadczam mdlosci bardzo proszę o jakąś pomóc
KOBIETA, 21 LAT 3 miesiące temu

Badania krwi - TG

TG ? czyli trójglicerydy ? są estrami gliceroli i kwasów tłuszczowych. Są również podstawowym substratem energetycznym w organizmie oraz składnikiem tkanki tłuszczowej. Sprawdź czym grozi ich nadmiar ? czyli czym jest hipertriglicerydmia.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie,

przede wszystkim powinna Pani udać się do lekarza i wykonać badania diagnostyczne w tym kierunku. Na początek wystarczą podstawowe badania krwi, jednak bardzo możliwe, że konieczne będzie rozszerzenie diagnostyki o np. gastroskopię, USG jamy brzusznej oraz badania obrazowe głowy.

Jeśli badania nie wykażą niczego niepokojącego, to bardzo możliwe, że przyczyną Pani samopoczucia jest stres, o którym Pani wspomina. Przewlekły stres może powodować różne dolegliwości. Jest to prawdopodobne zwłaszcza, że wspomina Pani, że odczuwa niepokój w trakcie mdłości. W takim przypadku zachęcamy do wizyty u psychologa lub psychoterapeuty, który pomoże Pani uporać się z negatywnymi skutkami stresu.

Podobne pytania umieściliśmy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznaczaja-wieczorne-bole-glowy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-znacza-takie-wieczorne-mdlosci, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-mam-wieczorne-mdlosci.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty