Z czego może wynikać taki stan otępienia po wypiciu alkoholu?

Dzień dobry, po wypiciu alkoholu w nie dużej ilości (do stanu lekkiego upojenia) w następnych dniach czuje się otępiała i ogłuszona, ciężej mi się skoncentrować. Taki stan trwa parę dni (np tydzień). Jeśli wypiję mało (jedno piwo np) nic mi się nie dzieje, jeśli więcej to właśnie mam takie uczucie w następnych dniach. Z czego to może wynikać?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

takie sytuacje mogą być wywołane przez wiele czynników. Na początku należy wspomnieć, że stan upojenia, a także popularny kac po spożywaniu alkoholu jest uwarunkowany inaczej u każdego człowieka. W przypadku gdy taka sytuacja nie jest czymś nowym, to prawdopodobnie nie ma żadnych powodów do niepokoju.

Częste picie dużej ilości alkoholu może prowadzić do poważnych schorzeń organizmu, do najpopularniejszych z nich należą: problemy z błędnikiem, stany otępienia, choroby układu nerwowego, oraz choroba wieńcowa.

Dla większej pewności stanu swojego zdrowia zalecamy udanie się do lekarza rodzinnego i opisanie mu występujących po wypiciu alkoholu objawów. Będzie on w stanie doradzić Pani przeprowadzenie odpowiednich badań i na ich podstawie postawić jednoznaczną diagnozę stanu zdrowia.

Zachęcamy do zapoznania się z pytaniami innych użytkowników, którzy miewali podobne do Pana problemy:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-jest-powodem-stanu-upojenia-po-zazyciu-niewielkiej-ilosci-alkoholu

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-znacza-mdlosci-i-wymioty-po-wypiciu-alkoholu

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznaczaja-wymioty-po-wypiciu-malej-ilosci-alkoholu

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.