Złe samopoczucie i uczucie opuchlizny na twarzy po wypiciu alkoholu

Po wypiciu alkoholu (malej ilosci np 2 piwa, dwa drinki) czuje sie zle. Juz podczas picia alkoholu czuje ze moja twarz robi sie czerwona, policzki bardzo pieką(mam cere naczynkowa i rumien od urodzenia na policzkach). Gdy pije alkohol czuje ze moja twarz puchnie i robi sie obrzeknieta, zle wygladam. Na drugi dzien nie moge wstac z lozka, nie mam kaca bo nie pije duzo ale bardzo boli mnie glowa, kreci mi sie w glowie a moja twarz i oczy sa strasznie opuchniete. Czy ja mam jakies uczulenie?

To nie uczulenie tylko tzw "reakcja disulfiramowa". Niektórzy pacjenci maja naturalnie uposledzony mechanizm metabolizmu aldehydu octowego, który jest toksycznym metabolitem alkoholu etylowego. Podobna reakcja występuje po zastosowaniu leku p-alkoholowego, disulfiramu, stad nazwa. Taka reakcja niczym nie grozi, nie leczy się tego. Radzę nie pić alkoholu. Organizm ludzki jest w stanie przetrzymać bez alkoholu nawet kilkadziesiąt lat ;)