Dlaczego mam mdłości i oblewają mnie poty?

Witam! Od kilku dni mam problem z jakim się wcześniej nie spotkałam. Na wieczór i z samego rana źle się czuję, cała się trzęsę, mam mdłości, oblewa mnie pot i nie mogę ustać na nogach jakbym miała zaraz zemdleć, w dodatku nie czuję potrzeby jedzenia już po obiedzie gdzie zawsze jadłam dosyć sporo i bez kolacji nie byłam w stanie zasnąć. Dodam, że mam niedoczynność tarczycy i przyjmuję euthyrox 50. Za jakiekolwiek podpowiedzi byłabym bardzo wdzięczna. Dziękuję z góry i pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

w takiej sytuacji zalecamy kontakt z lekarzem. Możliwe, że Pani dolegliwości są wynikiem niedoczynności tarczycy, ale należałoby wykluczyć również inne schorzenia. Z pytania wynika, że te objawy trwają już od kilku dni, dlatego gdy nie będą ustępować, albo wręcz przybierać na sile proszę nie zwlekać z wizytą u specjalisty.

Na początek warto udać się do lekarza medycyny rodzinnej oraz internisty. Wskazane byłoby wykonanie badań laboratoryjnych, aby ocenić ogólny stan Pani zdrowia. Tego typu objawy, jak osłabienie, mdłości, mniejszy apetyt oraz dreszcze mogą bowiem świadczyć o rozwijającej się infekcji w organizmie o podłożu bakteryjnym lub wirusowym.

Czasami mdłości i osłabienie mogą pojawić się w przebiegu problemów z układem pokarmowym. W tym przypadku wskazane byłoby poszerzenie diagnostyki i kontakt z lekarzem gastrologii. Warto sprawdzić, czy nie doszło np. do zatrucia pokarmowego. Mdłości i osłabienie i problemy z apetytem mogą pojawić się również w początkowym etapie ciąży. Jeśli ma Pani podejrzenie, że mogło dojść do zapłodnienia warto dla pewności wykonać test ciążowy.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami na portalu abcZdrowie.pl:

https://portal.abczdrowie.pl/oslabienie-przyczyny-objawy-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/najczestsze-przyczyny-mdlosci-i-wymiotow

Warto również sprawdzić, jak wypowiadają się eksperci portalu na podobne pytania:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-jest-powodem-mdlosci-i-zimnych-potow

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/napady-goraca-zimne-poty-mdlosci-i-migrena

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.