Dlaczego od kilku miesięcy mam mdłości?

codziennie rano od dobrych kilku miesięcy chce mi się wymiotować (ani razu przez te miesiące nie zwymiotowałam w końcu). tak samo - bóle brzucha, od kilku dni dość mocne. miesiączki mam tak jak powinny brać, dosłownie jak w zegarku. nie mam pojęcia co może być tego przyczyną, a boli nieźle.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

poranne mdłości, zwłaszcza jeśli powtarzają się codziennie i nie są związane z ciążą, mogą być objawem chorobowym i wskazywać na problemy zdrowotne.

Wśród możliwych przyczyn związanych z układem pokarmowym wyróżnić można chorobę wrzodową żołądka i dwunastnicy lub zapalenie przełyku. Mniej prawdopodobne w Pańskim przypadku jest zatrucie pokarmowe czy niestrawność, skoro nudności odczuwane są regularnie.

Mdłości pojawiają się także w przypadku innych chorób, takich jak: migrena, mocznica, zapalenie trzustki, odmiedniczkowe zapalenie nerek, zapalenie wątroby czy schorzenia tarczycy.

Konieczna jest więc wizyta lekarska w celu rozpoczęcia diagnostyki. W pierwszej kolejności może Pani udać się do lekarza rodzinnego.

Najczęstsze przyczyny mdłości zostały opisane w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/najczestsze-przyczyny-mdlosci-i-wymiotow.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.